افتتاح مجازی ۶۳ کیلومتر از آزادراه شرق اصفهان توسط رئیس‌جمهور

افتتاح مجازی ۶۳ کیلومتر از آزادراه شرق اصفهان توسط رئیس‌جمهور

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: ۶۳ کیلومتر از مسیر آزاد راه شرق اصفهان که بخش قابل توجهی از قطعات یک و دو در آزاد راه شرق اصفهان است، هفته آینده با حضور رئیس جمهور به صورت مجازی افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به نقل از فارس، علیرضا صلواتی مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با بیان اینکه پروژه آزاد راه شرق اصفهان نزدیک به دو دهه بود که فعالیت اجرایی آن آغاز شده بود، اما سرعت مدنظر را نداشت، اظهار داشت: طی دو سال گذشته فعالیت پروژه عملیاتی شد و از سال ۹۷- ۹۸ روی ریل اجرا قرار گرفت.

مجری طرح‌های زیر بنایی استان اصفهان افزود: در یک سال گذشته با پیگیری‌های مدیران استان و صندوق بازنشستگی کشوری اجرای پروژه سرعت گرفت و در مدت حدود ۹ ماه گذشته به میزان حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت و قطعات یک و دو به مرحله افتتاح رسید.

او گفت: هفته آینده با حضور مجازی رئیس جمهور ۵۵ کیلومتر از قطعات یک و دو قطعات کنارگذر شرق اصفهان به بهره‌برداری خواهد رسید؛ این مسیر از تقاطع آزادراه اصفهان به کاشان واقع در شهر نطنز به آزادراه شرق اصفهان تا تقاطع آزادراه با جاده فرودگاه اصفهان خواهد بود.

صلواتی با بیان اینکه در اجرای پروژه آزاد راه موارد ایمنی به صورت کامل لحاظ شده است گفت: مطالعات زیرسازی و آسفالت و نوع استفاده از گاردریل و نیوجرسی قابل توجه است و یکی از آزاد راه‌های مطرح کشور در حوزه ایمنی و امنیت است؛ همچنین این آزادراه مبلمان شهری زیبایی در نوع خود دارد و پیش‌بینی احداث مجتمع‌های رفاهی و پد فرودگاهی و هلی کوپتر امداد و سایر امکانات مورد نیاز در آن دیده شده و اعتبار پروژه نیز در قالب ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و ۳۰ درصد وزارت راه و شهرسازی تأمین شده است.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان بیان کرد: هشت کیلومتر باقی مانده از قطعه دو در حدفاصل پل فرودگاه تا پل قهجاورستان نیز طی ماه‌های آینده تکمیل و افتتاح خواهد شد و سپس طی یکسال آینده قطعه سوم که حدفاصل پل قهجاورستان تا سه راهی مبارکه- شهرضا – اصفهان است به مرحله تکمیل و بهره برداری خواهد رسید.

صلواتی افزود: با افتتاح این آزاد راه بخش قابل توجهی از آن که در کریدور شمالی جنوبی کشور است تکمیل و برای مسافران دغدغه سفری ایمن و روان از سمت جنوب به شمال کشور برطرف می‌شود.

او افزود: برخی مسافران برای رفتن از سمت جنوب به شمال کشور به دلیل تکمیل نبودن مسیر شرق اصفهان مجبور بودند وارد شهر اصفهان شده و با ترافیک مواجه شوند که با افتتاح این پروژه از کنار‌گذر اصفهان عبور می‌کنند و از طرفی بار ترافیکی و مسائل زیست محیطی شهر اصفهان نیز کاهش می‌یابد و زمینه توسعه اقتصادی شرق اصفهان نیز تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را در این باره بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.