اشتغالزایی برای ۱۵۰ تن از زنان سرپرست خانوار با احیای کارخانه عمل آوری ماهی و میگو

مدیرعامل شرکت آبزی فرآیند بوشهر مطرح کرد:

اشتغالزایی برای ۱۵۰ تن از زنان سرپرست خانوار با احیای کارخانه عمل آوری ماهی و میگو

مدیرعامل شرکت آبزی فرآیند بوشهر در پنجمین نمایشگاه بین المللی شیلات آبزیان، ماهی گیری، غذای دریایی و صنایع وابسته از اشتغال به کار ۱۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در کارخانه شرکت آبزی فرآیند در  استان بوشهر خبر داد.

نیلوفر بابایی در گفتگو با روابط عمومی آتیه صبا عنوان کرد: بعد از اینکه کارخانه را در مدت زمان حدود ۴ ماه احیا کردیم، در سال اول ، حدود ۳۰۰ تن میگو عمل آوری شد و امسال در سومین سال فعالیت مقدار عمل آوری را به همت نیروهای زحمتکش مان در کارخانه به حدود ۷۰۰ تن میگو رسانده ایم و همه این اقدامات توسط نیروهای بومی استان بوشهر صورت گرفته و در این مدت ۱۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در کارخانه مشغول به کار شدند و از این حیث گامی مثبت در زمینه اشتغال زایی بومی در شهرستان تنگستان استان بوشهر برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت آبزی فرآیند بوشهر با اشاره به فعالیت اصلی شرکت که تا به امروز بر عمل آوری آبزیان به صورت مواد خام متمرکز بوده، پتانسیل مجموعه آبزی فرآیند بوشهر در بحث صادرات را مثبت ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اخذ کد صادراتی به چین و اتحادیه اروپا و همچنین خروج شرکت از ماده ۱۴۱ قانون تجارت، ابراز امیدواری کرد که در گام بعدی شرکت بتواند با اخذ مجوزات لازم در خصوص احداث مزارع پرورش میگو در استان بوشهر، در زمینه صادرات به گسترش فعالیت بپردازد.

گفتنی است، این شرکت یکی از بزرگترین و مجهزترین کارخانه‌ های فرآوری آبزیان استان بوشهر می‌باشد. دارا بودن یک خط سورتینگ ۶ لاینی با ظرفیت تولید ۳ تن در هر ساعت، دو تونل انجماد با مجموع ظرفیت ۲۰ تن و سه سردخانه نگهداری با مجموع ظرفیت ۱۳۵۰ تن از جمله ظرفیت ها و قابلیت های این کارخانه می باشد.

لازم به ذکر است پنجمین نمایشگاه بین ­المللی شیلات، آبزیان، ماهی ­گیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته با حمایت سازمان شیلات ایران، از ۷ الی ۱۰ آبانماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین ­المللی تهران با رعایت کامل پروتکل ­های بهداشتی برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را در این باره بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.